jak zarabiać na instagramie

 

Jak zarabiać na Instagramie - poznaj 4 sposoby

 

Chcesz dowiedzieć się, jak zarabiać na Instagramie? Mamy dobrą wiadomość - są na to sprawdzone metody!

Nie da się ukryć, że twórcy idą tam, gdzie mogą zarobić pieniądze. Wraz ze wzrostem liczby influencerów (czytaj: konkurencji), którzy zaczynają zarabiać na publikacji sponsorowanych treści (tzn. promocja innych marek) do zarabiania na swoich odbiorcach (np. promocja swojej marki, np. e-booków, szkolenia, własne produkty), zróżnicowane podejście do Instagrama może po prostu mieć sens. O co chodzi? Instagram daje wiele możliwości aby zmonetyzować swoje działania. We współpracy z tą platformą możesz zarobić pieniądze!

Wielkie gwiazdy jak Kylie Jenner, czy Cristiano Ronaldo, których obserwuje ponad 200 milionów ludzi na Instagramie, potrafią zarobić ok. miliona dolarów za jeden post na swoim profilu!

Osoby mające wpływ w mediach społecznościowych mogą zarabiać naprawdę duże pieniądze we współpracy z platformami Social Media takich jak: Instagram, Facebook, TikTok, YouTube. Ale wszystko zależy od fanów, czyli od ilości osób obserwujących nasze konto.

Jeśli chcesz zacząć zarabiać na Instagramie koniecznie przeczytaj nasz poradnik!

 

Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie - Sprawdź!

 

Czy możesz zarabiać na Instagramie?

Odpowiedź brzmi - TAK. W rzeczywistości pomaganie twórcom w zarabianiu na życie na platformie jest priorytetem dla Instagrama, zwłaszcza gdy konkurencja ze strony TikTok, Snapchat i YouTube nabiera tempa. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na prowadzenie konta, strony firmowej na IG.

Treści sponsorowane i marketing afiliacyjny pozostają najważniejszymi sposobami zarabiania pieniędzy na platformie. Co ważne: im więcej masz zaangażowanych followersów, tym lepiej. Jak najbardziej da się zarobić na Instagramie. Sprawdź także lajki Instagram.

 

Ilu followersów potrzebujesz, aby zarobić na Instagramie?

Im więcej masz obserwujących, tym więcej możesz zarobić na Instagramie. Stawki są również określane na podstawie zaangażowania na profilu, jakości treści, grupy demograficznej odbiorców, sponsora i umowy odnośnie kampanii oraz umiejętności influencera.

Okazuje się, że zainteresowanie firm pojawia się wówczas, kiedy konto twórcy zaczyna przekraczać 10 tysięcy obserwujących. Oczywiście, gdy konto obserwowane jest przez 100 tysięcy użytkowników, diametralnie zwiększa się liczba podmiotów, które zechcą zapłacić za dotarcie do tak dużej grupy docelowej. Influencer z ponad milionem followersów może podobno zarobić ok. 1 000 000 zł rocznie na postach sponsorowanych współpracujących z nim marek.  To jest właśnie potęga Instagrama!

Podczas gdy najlepsi instagramerzy zarabiają tysiące złotych za post, nawet ci z mniejszą grupą obserwujących, ale mocno zaangażowanych mają spory potencjał, aby zacząć zarabiać na Instagramie.

 

Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie - Sprawdź!

 

Jak zarabiać na Instagramie?

Tak naprawdę dużo zależy w jakiej niszy się specjalizujesz. Obecnie jednak istnieją cztery główne metody zarabiania na Instagramie:

  • Influencer - publikuj posty sponsorowane przez marki, z którymi współpracujesz
  • Marketing afiliacyjny - sprzedawaj produkty innych marek
  • Firma - zostań przedsiębiorcą i sprzedawaj własne produkty
  • Własny content -zarabiaj na swoich treściach dzięki udzielaniu wskazówek oraz tworzeniu kampanii reklamowych

 

jak zarabiać na instagramie

 

Instagram influencer - moc konta na Instagramie

Zacznijmy od najczęstszego podejścia do zarabiania na Instagramie: od współpracy z markami jako influencer. Każdy użytkownik mediów społecznościowych, który zbudował sobie dobrą reputację online wśród tysięcy użytkowników, robiąc i dzieląc się ciekawymi rzeczami, to influencer . Influencerzy to, dla swoich odbiorców, ważni twórcy, tzw. trendsetterzy, czy nawet zaufani eksperci, których opinie na niektóre tematy są szanowane. Według informacji podanych przez zespół IG „87% osób potwierdza, że influencerzy są inspiracją do zakupu”. Znaczenie Instagrama w świecie biznesu jest bardzo duże.

Wiele marek po prostu nie może z tym konkurować, więc współpracują z influencerami na zasadzie sponsorowanych treści np. postów, które pomagają rozpowszechniać informacje o ich produktach. Dobrze prowadzone konto na Instagramie może zarobić!

 

Marketing afiliacyjny - wsparcie sprzedaży

W przeciwieństwie do renomy influencera, marketing afiliacyjny jest bardziej skierowany na sprzedaż produktów lub usług w zamian za prowizję.

Zwykle odbywa się to za pomocą linku do śledzenia lub unikalnego kodu promocyjnego, aby zapewnić, że kliknięcia faktycznie przełożą się na sprzedaż. W tym celu używa się kombinacji klikalnych linków w bio na profilu na Instagramie oraz stories, np. korzystając z funkcji typu naklejki. Ponieważ nie można umieszczać linków w postach na Instagramie, możesz tworzyć kody promocyjne, aby zarabiać pieniądze na sprzedaży.

Marketing afiliacyjny jest biznesem, gdzie większe szanse na sukces masz wówczas, gdy określisz plan działania. Chodzi o Twoją rozszerzoną obecność w Internecie, m.in. o stronę internetową i inne kanały marketingowe. Zalecane jest także skracanie adresów URL do linków, np. dzięki platformie Bitly, zwłaszcza jeśli linki znajdują się w bio na IG. Zarabianie na Instagramie może być proste!

 

Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie - Sprawdź!

 

Promowanie własnych produktów

Do tej pory mogło wydawać się, że jedynym sposobem na zarabianie pieniędzy poprzez konto na Instagramie jest współpraca z innymi markami, poprzez promowanie firm, czy sprzedaż danego produktu.

Jednak wielu influencerów może już zarabiać pieniądze za pomocą własnej popularności, dzięki lojalności odbiorców. Można to uczynić dzięki promocji oraz sprzedaży produktu (np. koszulki, gadżety), promocji usług (np. szkolenia) lub oferty na przedmioty cyfrowe (np. e-booki). Co więcej, można umieścić własną markę na sprzedawanych produktach.

Należy oczywiście zainwestować trochę czasu w tego typu przedsięwzięcie. W dzisiejszym świecie to naturalne, że influencerzy zajmują się przedsiębiorczością korzystając z Instagrama. Staje się to łatwiejsze dzięki rosnącej liście narzędzi na Instagramie dostępnych do budowania publiczności. 

Według danych przedstawionych przez zespół IG „70% fanów zakupów zagląda na Instagram w poszukiwaniu nowych produktów”. Dlatego Instagram wprowadził funkcję Sklep, dzięki której przedsiębiorcy mogą dotrzeć do potencjalnych klientów.

Jeśli zajmujesz się produkcją albo sprowadzasz produkty i chcesz je sprzedawać online, Insta będzie również dobrym sposobem na dotarcie do Twoich potencjalnych klientów. Sprawdź także Instagram followers.

 

jak zarabiać na instagramie

 

Własny content - promocja swojej marki

Reklamy na IGTV to jeden ze sposobów zarabiania na treściach w Social Media. To sprawia, że ​​Insta jest dla twórców atrakcyjnym sposobem na zarabianie pasywnych dochodów ze swojego contentu. Dzięki IGTV można przedstawiać fanom swoją osobę, poglądy, usługi, produkty, a to pomaga rozwijać markę osobistą. Możliwość zarabiania pieniędzy na treściach daje motywację do dzielenia się sobą i swoją kreatywnością z obserwatorami w IGTV. Promocja własnej marki za pomocą Instagrama jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wystarczy mieć pomysł, stworzyć kampanię promocyjną i działać! Sprawdź, jakie treści pomogą Ci wybić się na Instagramie

 

Jak zdobyć więcej obserwujących na Instagramie - Sprawdź!


Jak zarabiać na Instagramie - wnioski

Instagram to jedna z najszybciej rozwijających się platform mediów społecznościowych o najwyższym zaangażowaniu. Zarabianie na Instagramie dojdzie do skutku, jeśli używasz tej platformy we właściwy sposób. Od sponsorowanych postów, promowania produktów, po usługi marketingowe w mediach społecznościowych, tak naprawdę każdy może mieć wiele kreatywnych sposobów na zarabianie pieniędzy na Instagramie.

Ostatecznie poświęcenie czasu i wysiłku na Instagram to świetna inwestycja, która rozwija się z czasem. Nigdy nie jest za późno, aby podążać za modą i zacząć zarabiać na swoim koncie, zwłaszcza kiedy już wiesz jak zarabiać na Instagramie.

 
Instagram Followers

Instagram followers to często wybierana usługa, polega ona na pozyskiwaniu dla klienta prawdziwych obserwacji w serwisie Instagram. Followers Instagram to została stworzona zarówno z myślą o małych kontach, które dopiero starają się wejść w Social Media jak i dużych użytkownikach, dla których każdy obserwujący jest cenny. Stworzyliśmy więc Instagram Followers, prawdziwe obserwacje, które pomogą Ci wybić się na Instagramie co poskutkuje zwiększeniem sprzedaży i podniesie ruch w witrynie. Instagram Followers to kompromis między ceną a jakością, polecamy!

 

Instagram / Facebook Like

Instagram / Facebook Like to usługa dla każdego. Nie istotne czy prowadzisz firmę lub jesteś blogerką modową a może tylko hobbistycznie robisz i udostępniasz zdjęcia. Powodów są różne - każdy z nas chciałby być popularny i podnieść zasięgi. Instagram / Facebook Like to prawdziwe polubienia od prawdziwych użytkowników którzy bardzo szybko pomogą Ci znaleźć nowych odbiorców na Twoim koncie. Zdobywanie like na Instagramie / Facebooku to wielka przyjemność!